Strona główna > Wiadomości

Bydgoszcz: dyscyplinujemy PiS ws. imigrantów

Opublikowany 7 września 2018

W dniu dzisiejszym bydgoskie struktury Pracy Polskiej przeprowadziły akcje informacyjną na obszarze okręgu wyborczego radnego PiS Stefana Pastuszewskiego, który ostatnimi czasy zasłynął proimigranckimi wypowiedziami względem ukraińskiej imigracji zarobkowej. Radny wygłosił publicznie następujące tezy w tej sprawie: Z badań przeprowadzonych w 2017 przez ukraińską grupę socjologiczną ,,Rating” wynika, że aż 4 mln Ukraińców chciałoby żyć w Polsce. Pozytywnym efektem imigracji Ukraińców do Polski jest przyczynienie się do rozwoju gospodarczego.

Jako przedstawiciele Pracy Polskiej, organizacji upominającej się o interes polskich pracowników, stoimy w opozycji do pomysłów radnego S. Pastuszewskiego, który postuluje organizowanie Ukraińcom w Bydgoszczy za publiczne pieniądze ukraińskich festynów i otworzenia dla nich kawiarenki. Nie zgadzamy się również z jego stwierdzeniami jakoby: Wiedza Polaków na temat skomplikowanych relacji polsko-ukraińskich jest z kolei powierzchowna, hasłowa, ,,telewizyjno-filmowa” oraz podszyta ideologią ,,wiecznie skrzywdzonego narodu”.

Ukraińska imigracja, a także nasilająca się imigracja spoza Europy, są przejawami zachłanności polskich kapitalistów, którzy chcą w ten sposób obniżać koszty pracy i ściągać do naszej kraju uzależnionych od siebie formalnościami prawnymi (np. zaproszenia do pracy) pracowników-imigrantów.

Mając na sercu los polskiego pracownika nie możemy zostawić bez zdecydowanej reakcji tego typu pomysłów partii rządzącej, która obiecywała Polakom postawienie tamy napływowi imigracji. Liczymy, że poinformowani mieszkańcy, a w szczególności wyborcy PIS, zapytają w trakcie rozpoczynającej się kampanii wyborczej swojego radnego dlaczego chce działać wbrew ich interesowi.

Źródło cytatów: Portal Kujawski