Strona główna > Wydarzenia

Konferencja „Wola Odrodzenia” w Katowicach!

Opublikowany 31 stycznia 2020

Odradzamy tradycje! Odradzamy tradycję, która w historii polskiego Górnego Śląska zapisała się wielkimi dokonaniami. Odwołując się do historii narodowego ruchu robotniczego, a także tworząc jego współczesną emanację, w postaci idei pracopolskiej, nie sposób jest pominąć zaprezentowania naszej idei na obszarze tego regionu.

Od początku istnienia Pracy Polskiej idziemy pod prąd: bylejakości, ignorancji w sprawach kluczowych, wobec utartych schematów ideowych, a także przeciw przetartej do bólu ścieżce organizacji aktywizmu.

Tym razem panujące trendy i troska o rozwój idei, mającej jak najlepiej służyć interesom narodowym oraz Polsce, popycha nas do wyraźnego wskazania gdzie leży potencjał potrzebny do odrodzenia idei narodowych i socjalnych. W naszej ocenie ten potencjał leży na obszarze Górnego Śląska i okolic, w jego kopalniach, hutach i familokach.

Nasza konferencja będzie poruszać tematykę dot. problemów Polski regionalnej, ze szczególnym uwzględnieniem Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Omówimy niesprawiedliwość transformacji gospodarczej lat 90., z jej niszczycielskim wpływem na lokalne zakłady pracy, poruszymy tematykę przemysłu i wydobycia z uwzględnieniem problemu napływu młodych pracowników do branży, a także zaprezentujemy nasze założenia ideowe związane z odrodzeniem polskiej siły gospodarczej oraz ruchu narodowo-socjalnego.

Lista wystąpień:

Problemy górników w wolnorynkowej rzeczywistości
(Katarzyna Giemza)
Co z tym przemysłem? Rozważania nad stanem realnej gospodarki
(Jakub Omelańczuk)
Historia ruchu narodowo-socjalnego na Górnym Śląsku
(Krystian Jachacy)
kto może być sojusznikiem w budowie Polski Pracy?
(dyskusja uczestników)

Zgłoszenia udziału w konferencji i/lub seminarium prosimy wysyłać na nasz adres e-mail:

kontakt@pracapolska.org.pl

Po zakończeniu konferencji odbędzie się pracopolskie seminarium sportów walki dla uczestników. Prosimy o informacje o chęci wzięcia w nim udziału, abyśmy mogli dopasować wielkość wynajmowanej sali treningowej do liczby trenujących.

Dla uczestników wydarzenia, jak zawsze na naszych konferencjach, mamy przygotowane upominki.

Do zobaczenia!