Strona główna > Wydarzenia

Październikowe wydanie Wersji Roboczej

Opublikowany 10 października 2020

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania e-miesięcznika Wersja Robocza, w którym szeroko przeanalizowano problematykę masowej imigracji oraz alternatywy i recepty względem tego procesu.

Link do treści:

https://wersjarobocza.info/

 

Słowem wstępu

Masowe migracje przyczyniają się do powstania szeregu problemów, z którymi jako społeczeństwo musimy się mierzyć. Dotykają one właściwie każdej dziedziny życia, nie omijając nawet tych najbardziej osobistych.

Masowa imigracja to zarówno spadek tempa wzrostu wynagrodzeń, jak i spadek pozycji pracownika na ryku pracy, to również spadek bezpieczeństwa na polskich ulicach. Dla imigrantów natomiast to rozbite rodziny, dzieci wychowujące się bez rodziców, ciągłe poczucie osamotnienia i uzależnienia.

Czy pieniądze zarabiane na masowej imigracji przez przedsiębiorców są tego warte? Na zjawisku masowej migracji tracą zarówno imigranci, jak i państwa, do których przybywają. Zyskuje wyłącznie wąska grupa ludzi kierująca się swoją chciwością. Przedsiębiorcy sami z siebie nie zrezygnują z zysków, nawet jeśli będą one okupione destrukcją naszego społeczeństwa. Dlatego właśnie powinno to na nich wymusić swoją presją zdyscyplinowane społeczeństwo. Taka presja miała miejsce w 2015 roku, na której fali do władzy doszła partia Jarosława Kaczyńskiego. Polskiemu społeczeństwu zabrakło jednak konsekwencji, bo choć do Polski nie zostali przyjęci tzw. uchodźcy w ramach przymusowej relokacji, to jednak granice dla imigrantów ekonomicznych zostały szeroko otwarte. Warto o tym pamiętać, że nie kto inny, ale właśnie rządy Zjednoczonej Prawicy są odpowiedzialne za te miliony imigrantów, które zostały w interesie przedsiębiorców sprowadzone do naszego kraju.

Polskie społeczeństwo dało sobie w ostatnich latach wmówić, że nie jest w stanie funkcjonować bez imigrantów. Obalenie tego mitu jest najważniejszym zadaniem, przed którym stoi każda osoba, której na sercu leży dobro polskich pracowników. Jest to zadanie niełatwe, ponieważ taka opinia jest częścią mainstreamowego konsensusu, z którego nie jest w stanie się wyłamać nawet ponoć najbardziej antysystemowe ugrupowanie III RP – Konfederacja. Październikowy numer Wersji Roboczej, który mamy przyjemność Państwu zaprezentować, jest krokiem w kierunku odkłamania narosłych mitów wokół imigracji. Gorąco zachęcamy do lektury! 

Maria Pilarczyk,

Redaktor Naczelna WR