Strona główna > Artykuły

Quo Vadis?

Opublikowany 4 lipca 2019

Czy podział na lewicę i prawicę jest aktualny? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Jednak jedno wiem na pewno. Z czym się co kojarzy bądź powinno się kojarzyć. Lewica powinna zawsze stać po stronie pracowników – zwykłych szarych ludzi. Prawica stoi po stronie różnych grup wpływu. Od kościoła po jakieś dziwne związki typu Lewiatan. Czy tak jest? W połowie, ponieważ tylko prawica wywiązuje się ze swoich „psich obowiązków”, za co należy im się dość duża pogarda, gdyż są wrogami ludu, a ich postawa jest sprzeczna z ideami, jakie na co dzień wyznaje Praca Polska.

Dzisiejsza lewica również nie jest w stanie wpasować się w nasze ramy. Czemu? Bo jej działalność daleko odbiega od tego, co powinno leżeć w jej strefie zainteresowań i działalności. Zawsze wyobrażałem sobie lewicowca jako osobę, której profil działalności opiera się o walkę o pracownika – o jego prawa. Walkę o równość społeczną w poszanowaniu zasad współżycia społecznego. Nie krzywdzącej obywateli własnego kraju. I szanującej jego kulturę, język i tradycję. Jak jest dzisiaj? Każdy świadomy człowiek widzi.

Godnym podziwu dla lewicy jest zachowanie przedstawicieli sklepów IKEA. Jest to dla mnie straszne. Wieloletniemu pracownikowi została wypowiedziana umowa o pracę. „W naszej wewnętrznej sieci internetowej, intranecie, pojawił się artykuł, że wdrażanie tzw. wartości LGBT jest naszym obowiązkiem, wzburzyło mnie to” – mówił w rozmowie z TVP Info pan Tomasz, pracownik IKEA, zwolniony za odmowę udziału w akcji sklepu promującej ruch LGBT oraz cytowanie Biblii. Pan Tomasz na wewnętrznym forum dla pracowników przeczytał, że wdrażanie tzw. wartości LGBT jest ich obowiązkiem. Jak mówi, wzburzyło go to i odmówił wzięcia udziału w tym cyrku i, jako że jest osobą wierzącą, podparł to cytatem z Biblii.

„Poruszyło mnie to i wzruszyło, bo nie uważam, żeby było to moim obowiązkiem. Nie zgłębiałem dokładnie tego artykułu, ale tam chodziło o to, żeby zwracając się do kogoś jakichś końcówek używać, bo ktoś może wyglądać jak kobieta, ale czuje się mężczyzną i żeby szanować odmienności. Umieściłem tam swój wpis, w którym wyraziłem, że to jest nieakceptowane i przytoczyłem dwa cytaty z Pisma Świętego: o zgorszeniu oraz o tym, że współżycie między dwoma mężczyznami to jest obrzydliwość”

Po opublikowaniu swojej wypowiedzi został w trybie pilnym wezwany do przełożonych i zobligowany do ocenzurowania swojego wpisu. Na skutek odmowy po kilku dniach zostało Panu Tomaszowi przedstawione wypowiedzenie.

 „Poinformowano mnie od razu, że Ikea podjęła decyzję o wypowiedzeniu umowy o pracę. Miałem się od razu spakować, opróżnić szafkę, oddać identyfikator.”

Jak podaje rzecznik IKEA na Twitterze: „(…) W IKEA panuje wolność poglądów, tolerancja i poszanowanie dla różnorodnych opinii. Zawsze będziemy sprzeciwiać się i reagować, gdy istnieje ryzyko naruszenia dóbr lub godności osobistej innych pracowników. W naszej ocenie tak było w tym przypadku. Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy nie ze względu na poglądy, ale konkretne wypowiedzi”.

Zwolniony pracownik złożył pozew do sądu przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Żąda zadośćuczynienia, wpłaty na cel charytatywny i przywrócenia do pracy.

IKEA informuje: „W IKEA panuje wolność poglądów, tolerancja i poszanowanie dla różnorodnych opinii. Zawsze będziemy sprzeciwiać się i reagować, gdy istnieje ryzyko naruszenia dóbr lub godności osobistej innych pracowników. W naszej ocenie tak było w tym przypadku”. – szkoda, że dzisiejsza liberalna lewica, pisząc o wolności poglądów i słowa ma na myśli swoje poglądy oraz swoje słowa. Szkoda, że koncern pisząc o tolerancji, sam nie toleruje wyznania i poglądów swoich pracowników. Pan Tomasz jest definitywnie kolejną ofiarą szerzącej się liberalnej poprawności politycznej.

Problem mobbingu jest w Polsce coraz większy. W 2017 roku przed sądem toczyło ponad 2,5 tysiąca spraw o mobbing i dyskryminację. Wydaje się nie być to jakaś duża liczba w skali osób będących na rynku pracy. Jednak jeśli na problem spojrzymy z bliska, to zauważymy aż dwa tysiące pięćset ludzkich dramatów. Dla jasności czym jest mobbing. „Mobbing z punktu widzenia prawa to rodzaj terroru psychicznego stosowanego przez jedną lub kilka osób przeciwko jednej (przeważnie) osobie. Mobbing w miejscu pracy polega na wrogim i nieetycznym, systematycznie powtarzającym się zachowaniu wobec pracownika. Mobbing to coś więcej niż tylko zła atmosfera w pracy, okazjonalne niesprawiedliwe traktowanie lub złośliwa plotka”. – według PWN. Taka sytuacja może prowadzić do dramatów. Nerwica, depresja, a nawet samobójstwa.

Nowym bohaterem lewicy jest kapitan statku Sea-watch 3. Złamała ona bowiem prawo morskie, za co grozi jej 10 lat więzienia. Co zrobiła? Wzięła na pokład imigrantów z libijskiej strefy ratunkowej i przypłynęła z nimi do Włoch. Jak wiadomo przemyt uchodźców do Europy to bardzo dochodowy interes. Niestety biedna Pani Kapitan musi zaprzestać tego typu praktykom, bo jak już wspomniałem, została aresztowana.

Lewica w Polsce to jest parodia lewicy. To zwykłe liberalne popłuczyny, bez jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego, bez ugruntowanych poglądów gospodarczych. Jest to zwykły zlepek niewiele wartych postaci, które rzekomo w imię lewicy stają w obronie pokrzywdzonych. Tylko jak pokazuje przykład z IKEI, to właśnie Pan Tomasz jest ofiarą nietolerancji i prześladowania ze względu na religie. Czemu nikt z Razem, Wiosny czy innego typu popłuczyn nie staje w jego obronie? Czemu lewica, która tak troszczy się o równość, która notabene jest składowa ich transparentnego okrzyku, nie robią marszów przeciw mobbingowi? Czemu skoro są takimi legalistami, promują tak haniebny proceder, jak przemyt ludzi?

W Polsce nie ma lewicy i nie dajmy się zwieść ich zapewnieniom. Są nic niewarte.

Wiele razy powtarzałem, że Praca Polska zawsze stanie po stronie prześladowanych pracowników, że nigdy nie będzie bierna, jeżeli tylko podniesie rękę na ludzi pracy, nawet jeśli tę rękę miałaby uciąć. Praca Polska podejmuje również działania edukacyjne na temat praw pracowniczych. Zachęcam gorąco każdego pracownika do śledzenia. https://pracapolska.org.pl/prawapracy/

Karol Ozga,

Praca Polska Radom