Strona główna > Wydarzenia

Wydanie książki „Rewolucja peryferii”

Opublikowany 18 listopada 2021

Od blisko dziesięciu lat jestem zaangażowanym działaczem społeczno-politycznym. Od najmłodszych lat aktywnie uczestniczyłem w życiu publicznym, zarówno w obszarze samorządowym, jak i tym ogólnopolskim. Przez te niezwykle burzliwe lata aktywizmu, zebrałem wiele doświadczeń, odnotowałem wiele sukcesów, ale także zanotowałem pouczające porażki.

Te wszystkie obserwacje zaczęły z czasem dojrzewać do ich uporządkowania oraz zaprezentowania zainteresowanemu sprawami większościowymi odbiorcy. Nadszedł czas, aby to, o czym mówimy od lat, znalazło swoje odzwierciedlenie w szerokiej i współczesnej publikacji.

Ambicją autora jest, aby ta praca stanowiła interesującą i rozwijającą refleksję nad tym, co dziś, a przede wszystkim nad tym, co jutro, nie tylko dla intelektualistów, ale wręcz przede wszystkim dla aktywnych pracujących, którzy są większością naszego narodu i determinują jego charakter. Dlatego też poszczególne rozdziały łączą w sobie elementy koncepcyjne z odniesieniem do rzeczywistych, przyziemnych spraw, z którymi zmagają się Polki i Polacy.

Zrzutka ma na celu wsparcie finansowe przygotowania (korekta, skład), a także wydania (druk, dystrybucja) papierowego nakładu książki. Będzie ona liczyła ok. 400 stron (w tym ok. 20 tabel oraz wykresów) i zostanie wydana w formacie A5. Nakład zależy od zainteresowania sympatyków i przyszłych czytelników.

Treść książki jest podzielona na 7 głównych rozdziałów, a te na kolejne kilkadziesiąt podrozdziałów, które omawiają szeroki zakres problematyki społeczno-ekonomicznej, od zdefiniowania pojęcia narodu, przez kwestie demograficzne aż po omówienie perspektyw rewolucyjnych dla Polski. Planowany termin dystrybucji książki: styczeń 2022.

Jedyną formą pozyskania książki jest ta zrzutka. Książka-cegiełka to 30zł.

Z treści pracy:

Po transformacji 1989 roku i upadku bloku socjalistycznego daliśmy jako społeczeństwo wmówić sobie, że istnieje bezalternatywny, uniwersalny model rozwojowy na wzór neoliberalny, który jest koncesjonowany przez hegemonię Stanów Zjednoczonych. Obiecywano nam, że w ramach tegoż systemu neoliberalnego będziemy się dynamicznie rozwijać i z czasem uzyskamy rolę równoprawnego partnera dla czołowych gospodarek zachodnich. Ile z tych szumnych obietnic zagranicznych doradców i lokalnych demagogów pozostało w zderzeniu z praktyką?

(…)

Obserwując od wielu lat niepowodzenia i wyjątkową miałkość zawierającą się w próbach sformułowania propozycji programowej, a także brak kompleksowej analizy rzeczywistości społeczno-gospodarczej, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć, dla odbiorcy zainteresowanego zmianą panującego status quo, pozycję odpowiadającą mu na zasadnicze wątpliwości: na czym stoimy i jak możemy poprawić swój wspólny los?