Strona główna > Wydarzenia

Konferencja: Gospodarka narodowa XXI wieku w Warszawie

Opublikowany 26 września 2020

Jednym z najbardziej pomijanym aspektów, przez różnego rodzaju siły kontestujące porządek III RP, jest aspekt ekonomiczny. Kiedy od lat toczone są zażarte spory o nawet najbardziej marginalne detale ustrojowe lub obyczajowe, to zasadnicza kwestia zreformowania naszego życia gospodarczego pozostaje poza zakresem zainteresowania tzw. środowisk antysystemowych. Najczęściej to zaniedbanie jest maskowane za pomocą kilku nośnych, ale faktycznie niewiele wnoszących do debaty publicznej, banalnych recept na złożone, strukturalne problemy.

Wielu obserwatorów życia publicznego nie zauważyło, że rządy Zjednoczonej Prawicy po 2015 roku dokonały swoimi działaniami znaczącego przemodelowania myślenia o polityce wśród wielu grup społecznych. Stosowanie zarządzania poprzez kryzys i postawienie na częściową redystrybucję dochodu narodowego do klasy ludowej pozwoliło uzyskać większość parlamentarną, ale również przeniosło spór polityczny na bardziej przyziemną, płaszczyznę ekonomiczną. Odkąd wyznacznikiem przynależności do określonego obozu politycznego stało się bycie zwolennikiem lub przeciwnikiem programu 500+, nasza polityka już nie może być taka sama.

Z tych wymienionych wyżej względów musimy podjąć wzmożoną dyskusję także o zabarwieniu ekonomicznym: jakie w zasadzie Polski chcemy? Każdy niezależnie od deklarowanych poglądów odpowie: silnej, bogatej i sprawnej. Jednakże jak ją taką uczynić, a przede wszystkim – skąd wziąć na to środki i jak je efektywnie spożytkować? Na takie i inne pytania postarają się odpowiedzieć nasi prelegenci oraz mamy nadzieję uczestnicy konferencji, na którą serdecznie zapraszamy!

Konferencja odbędzie się 10 października od godz. 11:00 w redakcji Polityki Polskiej przy ul. Wiejskiej 18/18 w Warszawie. Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału!

Wydarzenie na Facebooku:

LINK