Strona główna > Wydarzenia

Konferencja: Wybory dla Polski – pandemia i globalizm

Opublikowany 14 lipca 2020

W ostatnim czasie odbywa się najdłuższa kampania wyborcza w całym trzydziestoleciu istnienia III RP. Jest ona wyjątkowa, ponieważ jej tok zaburzyła pandemia COVID-19, która w znaczący sposób wpłynęła na nasze życie społeczno-ekonomiczne. W ramach walki z jej rozprzestrzenianiem zamknięto na pewien czas wiele zakładów pracy, a restrykcje i ograniczenia nadal dotykają naszą gospodarkę i naród. Jest to czas przetasowań w wielu dziedzinach, o których w normalnych warunkach pewnie byśmy nawet nie pomyśleli. Jednak życie zbiorowości to splot nieprzewidzianych zjawisk.

Z jednej strony skutki walki z koronawiusem są zagrożeniem, ale z drugiej to również szansa, ponieważ każdy kryzys można przekuć w nową, lepszą przyszłość. Czy wybory prezydenckie są melodią tych zmian w naszej polityce? Czy ich rozstrzygnięcia w pierwszej, a w szczególności drugiej, turze dają nam bezpieczeństwo i stabilność w tym niepewnym momencie dziejów? Jak właściwie prezentuje się aktualna sytuacja w kluczowych segmentach życia społeczno-gospodarczego i na co należy zwrócić uwagę, walcząc o ich reformę? Na te pytania odpowiedzą nasi prelegenci:

Rolnictwo dziś i jutro
Łukasz Owczarek (KRD)

Choroba towarzysząca: kapitalizm
Maria Pilarczyk (PP)

Liberalizm – to nie działa
Kamil Klimczak (KRD)

Rządowa tarcza, socjal dla bogatych
Krystian Jachacy (PP)

Krajobraz po wyborach: między liberalizmem a populizmem
Krzysztof Szałecki (Obóz 1934)

Konferencja odbędzie się 25 lipca od 12:00 w sali Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34 w Łodzi. Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału!

LINK DO WYDARZENIA NA FB