Strona główna > Projekty

Relacja z konferencji „Polska Pracy” w Lublinie

Opublikowany 7 maja 2019

Z okazji przypadającego 3 dni wcześniej Święta Pracy, jako Praca Polska zorganizowaliśmy w Lublinie konferencję pod hasłem "Polska Pracy". Wydarzenie składało się z 4 tematycznych wystąpień naszych przedstawicieli oraz przeznaczonego dla uczestników seminarium sportów walki. Konferencja odbyła się zgodnie z planem od godz. 12:00, przyciągając ok. 35 słuchaczy ze środowisk narodowych i socjalnych. W tym miejscu dziękujemy osobom, które przybyły spoza Lubelszczyzny i zaszczyciły nas swoją obecnością, a także miejscowym aktywistom, którzy pomagali nam w zorganizowaniu całego wydarzenia zawierającego w sobie aspekty ideowe, sportowe oraz integracyjne, połączone ze zwiedzaniem miasta.

Nasi prelegenci poruszyli sprawy fundamentalne z punktu widzenia materialnego oraz społecznego dla polskiej klasy pracującej. Krystian Jachacy, jako pierwszy prelegent, przedstawił prezentację multimedialną dot. 4 podstawowych obszarów tytułowego "położenia pracowniczego" – dostępności pracy, warunków pracy, sytuacji mieszkaniowej oraz oferty i aktywności politycznej organizacji związkowej. Maria Pilarczyk omówiła kwestię zrównoważonego rozwoju oraz wzrostu efektywności i wydajności pracy, połączonych z poszanowaniem środowiska naturalnego. Karol Goliński przedstawił wydarzenia związane ze strajkami robotniczymi, które także z pozycji narodowych walczyły z wyprzedażą majątku narodowego, a Michał Stefaniak nakreślił wizję państwa będącego domem dla wszystkich Polaków. Wszystkie wystąpienia można obejrzeć w zapisie z nagrywania "na żywo" na naszym Facebooku, a w najbliższych dnia będą one wrzucone po kolei na naszym kanale na Youtube.

Seminarium sportów walki, które odbyło się po zakończeniu części merytorycznej, trwało 1,5 godziny i skupiało się na ćwiczeniach elementów tajskiego boksu połączonych z pracą nad kondycją i dynamiką. Dziesięciu uczestników wytrwało trudy ćwiczeń przygotowanych przez lubelskiego trenera, któremu bardzo dziękujemy za poprowadzenie z nami zajęć. Pomimo wyczerpujących sparingów wszyscy byliśmy zadowoleni z wykonanej pracy. Po seminarium udaliśmy się na imprezę integracyjną do jednego z lubelskich lokali, a także na małą wycieczkę po uliczkach i malowniczych zakamarkach lubelskiego Starego Miasta.

Nasza konferencja pokazała po raz kolejny, że w Polsce istnieje zapotrzebowanie na merytoryczne wydarzenia dot. spraw materialnych i socjalnych. Cieszymy się, że Praca Polska przyczynia się do poszerzania horyzontów oraz do odbudowy pozycji ruchu narodowo-socjalnego w Polsce. Z tego miejsca chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na nasze kolejne wydarzenia, które już przygotowujemy. Jeśli ktoś z czytelników relacji chciałby włączyć się w nasze działania, zachęcamy do wysłania formularza rekrutacyjnego. W razie chęci współpracy innych organizacji lub grup lokalnych przy tego typu wydarzeniach, prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: kontakt@pracapolska.org.pl

7
1
2
3
4
6
5