Strona główna > Wiadomości

Relacja z warszawskiego Festynu Budowlańca

Opublikowany 28 września 2018

W niedzielę, 23 września warszawska Praca Polska wzięła udział w Festynie Budowlańca organizowanym przez działaczy związkowych oraz stowarzyszenie Żelbet, który odbył się na warszawskiej Pradze. O godzinie 11:00 rozpoczęliśmy piłkarską rywalizacje z drużynami złożonymi z pracowników warszawskich placów budowy. Po zażartej walce i wzmocnieniach w składzie ze strony budowlańców zajęliśmy drugie miejsce w końcowej rywalizacji. O zaangażowaniu mogą świadczyć nasze wyniki(3-4, 7-6).

W połowie boiskowej rozgrywki odbyła się debata, w budynku szkoły podstawowej nr 395 im. rotmistrza Witolda Pileckiego, nt. sytuacji praw pracowniczych w branży budowlanej. Podczas dyskusji mogliśmy usłyszeć głos zainteresowanych – budowlańców, którzy zwracali uwagę szczególnie na charakter umów(cywilnoprawne zamiast o pracę) oraz rozbudowane pośrednictwo rozmywające odpowiedzialność wobec pracowników.

Pierwsza edycja pikniku, miejmy nadzieję, że nie ostatnia, okazała się sukcesem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tej inicjatywie, ponieważ w pełni popieramy promowanie świadomości praw pracowniczych przysługujących pracownikom. Ze swojej strony postaramy się w najbliższym czasie dołożyć swoją cegiełkę do uświadamiania polskich pracowników na tym polu. Do następnego!

turniej 12
turniej 1
turniej 9
turniej 5
piknik 9
turniej 6
turniej7