Strona główna > Wiadomości

Restrykcje rujnują pracowników! [KAMPANIA]

Opublikowany 21 stycznia 2021

Pandemia COVID-19 odbiła się nie tylko na zdrowiu i psychice Polek i Polaków, ale także sparaliżowała wiele dziedzin naszej gospodarki. Już teraz możemy się przekonać na własnej skórze, że dotykają nas coraz większe problemy ekonomiczne, których koszty jak zwykle są zrzucane przez kapitał na pracujących. Bezrobocie, zaniżanie płac i groźba trwałej biedy – to zjawiska, które powróciły do głów milionów naszych rodaków. Kolejne odsłony rządowej Tarczy Antykryzysowej szerokim strumieniem nabijają konta firmowe biznesu, zawieszając przy tym wiele przepisów Kodeksu Pracy i pozostawiając bez bezpośredniego wsparcia miliony pracujących na etatach. 

Nie możemy pozwolić, żeby ta sytuacja się pogłębiała! Czas uświadomić naszych rodaków kto jest wspierany, a kto traci na restrykcjach. Z tej okazji przygotowaliśmy serię infografik oraz wydrukowaliśmy samoprzylepne plakaty A4 do kolportażu, aby każdy chętny mógł promować te informacje w swojej okolicy:

Aby zamówić bezpłatnie plakaty, prosimy o wiadomość na naszego maila: kontakt@pracapolska.org.pl

Zachęcamy również do sprawdzania, w wyszukiwarce Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej (SUDOP), ile środków pomocy publicznej otrzymała określona firma:

SUDOP – Wyszukiwanie pomocy otrzymanej przez beneficjenta (uokik.gov.pl)